Ze všech typů budov, představují kostely ty nejnáročnější projekty s nejvíce specifickými potřebami, vzhledem k jejich historickým a estetickým omezením, které odrazují od invazivních a příliš viditelných instalací.

Tyto projekty obvykle zahrnují velmi vysoké prostory, ve kterých by konvenční vytápění znamenalo nepříjemnou spotřebu kvůli obrovskému objemu vzduchu, který by musel být ohříván. Navíc, vzhledem k přerušovanému používání těchto zařízení, tepelná setrvačnost nemůže být využívána, protože většina těchto míst není vyhřívána.

Nicméně potřeba pohodlného prostředí v tomto případě je ještě nezbytnějším požadavkem kvůli osobním, společenským a meditativním funkcím spojeným s těmito místy.

Proto na jedné straně vytápění kostela vyžaduje vysoké vrcholy tepelné výkonnosti, zatímco na druhou stranu je třeba věnovat velkou pozornost tomu, aby se vytápěly pouze užitečné prostory a udržovaly se nízké náklady.

Není překvapením, že v posledních letech se radiační technologie stala preferovaným řešením pro místa uctívání.

 

Je to komfortní

  • Spotřebují méně než polovinu množství energie ve srovnání s konvenčními technologiemi. Zářivé systémy způsobují, že se lidé cítí příjemně a zahřívají své tělo přímým způsobem.
  • Teplo vyzařované dokonce z velkých výšek neklesá v blízkosti stropu, ale klesá dolů do výšky očí, kde je příjemně vnímáno obyvatelstvem.
  • Výhodou sálavého vytápění je rychlý náběh na provozní teplotu a pocit tepla je vyvolán téměř okamžitě.
    .

Je to účinné

  • Vzhledem k velké výšce kostelů, záření umožňuje získat dostatečnou teplotu se spotřebou až o 70% nižší než je u konvenčního systému.
  • Funkce lokálního vytápěcího systému, která lokalizuje oblasti s různými stupni horkosti a chladu, nebo dokonce vypíná zařízení v určitých oblastech, umožňuje značné úspory, zejména v oblastech, kde se zřídkakdy provádějí každodenní funkce. To znamená, že by nebylo hospodárné ohřívat celé prostředí.
  • Vzhledem k impozantní výšce kostelů by bylo prakticky nemožné vytápět takovou budovu technologií, která musí nejprve zahřát celý vzduch. Technologie sálavého záření zabraňuje hromadění teplého vzduchu v horních částech, kde vzácné teplo zůstává nevyužité.
  • Radiantní energie neohřívá vzduch, ale lidi, a to tam, kde je potřeba. Není vystavena vysokému rozptylu, jako v případě technologií horkým vzduchem, kde jsou problémy s otvory a disperzí v horních částech budov.

Je to zdravé

  • Díky sálavému vytápění se zamezí konvektivnímu pohybu, který zejména ve starých budovách může zvýšit prašnost, která škodí lidem a uměleckým artefaktům. V důsledku toho je vzduch udržován čistší a zdravější.
  • Vzhledem k tomu, že nedochází k větrání vzduchem, je sálavý systém zcela bez hluku, což je důležitá otázka v náboženstvích, kde je naprosté ticho nezbytnou nutností.

Je to pohodlné

  • Instalace sálavého zařízení, a to zejména v případě modelů FRACCARO, které jsou ušité na míru, je snížena na minimum. To znamená, že zařízení jsou minimálně invazivní a to jak konstrukčně, tak z hlediska estetiky, v případech, kdy je architektonický zásah často omezený a maskování zařízení je zákonnou povinností.
  • Stejně jako instalace i údržba sálavých systémů je snížena na minimum.
  • Sálavá zařízení mohou být vybavena zatahovacím mechanismem, který způsobí, že jsou zařízení neviditelná, když jsou mimo provoz.